Едно от най-авторитетните научнопопулярни списания - "Нейчър", поздрави по чудесен начин читателите си за края на 2014 г.
Екипът на "Нейчър" е поровил в архива и е събрал във видео най-сладките животни от научните новини през последната година.
Не е задължително науката да е скучна, тя може да бъде и доста сладка, казват от списанието в коментара към видеото.
На десето място в класацията са мармозетки, за които изследователи са открили, че могат да се учат от видео материали.
Девети са кучетата, за които тази година учените откриха, че когато уринират, подравняват тялото си по геомагнитната ос на Земята в посока север-юг.
На осмо място е октоподът дъмбо, кръстен на анимационното слонче от едноименния филм на Уолт Дисни. Октоподчето влиза в класацията заради уникалния си начин на придвижване.
Седми са откритите тази година 14 вида танцуващи жаби.
Шестото място отива при гущери, за които тази година е открито, че се разпространяват на неочаквани местам, като пътуват с търговски кораби. Така морският и океански трафик променя еволюционните пътеки, по които се определят хабитатите на различните видове.
На пето място неочаквано се появяват минироботи, които оформят различни фигури чрез общ разум, който учените са изградили на биологичен принцип.
Четвърти са няколко новооткрити видове маймуни, които живеят в горите на Бразилия, Перу и Боливия.
На трето място е увеличена снимка на очите на скачащ паяк, която спечели трето място на състезание за макро снимки на "Нокия".
На второ място е новината за учените, които успяха да внедрят робот сред пингвини.
Първи са коалите, за които тази година учените откриха, че прегръщат дърветата, за да се охладят.